Проект: МегаСтатРейтинг Формула1

Автор: rendo от 4-01-2018, 22:31, посмотрело: 153

0 Проект: МегаСтатРейтинг Формула1

«Формула-1» (повна назва: «Чемпіонат світу FIA (FIA Formula One World Championship) — чемпіонат світу з кільцевих автоперегонів на автомобілях з відкритими колесами — найпопулярніші змагання з автоспорту. Перш за все «формула» — це термін, який визначає набір правил, які обов’язкові до виконання всіма учасниками перегонів.

Чемпіонат світу у класі «Формула-1» відбувається щороку і складається з Гран — прі, або етапів, які проводяться на спеціально побудованих трасах, або підготовлених вулицях міста. Наприкінці сезону, за підсумками всіх гонок визначається переможець чемпіонату.

«Формула-1» має глобальну телевізійну аудиторію понад 550 млн. глядачів, що робить цей спорт найпопулярнішим міжнародним змаганням у світі.

МЕГАСТАТ РЕЙТИНГ ФОРМУЛА 1

Формула-1 завжди приділяла велику увагу статистиці, за всіми можливими показникам як то перемоги, призові місця (подіуми), швидкі кола, лідерство в гонці, кваліфікація до гонки (поул позиція), загальна кількість балів, пройдені кілометри, тощо.

Застосована система нарахування очок у 2010 році для Чемпіонату світу з шосейних кільцевих автогонок Формула 1, фактично вимагає перегляду загальних принципів обліку статистичних показників цього одного з найпопулярніших в світі видів спорту. Зараз загальна статистика всіх чемпіонатів на всіх відомих сайтах, присвячених Формулі 1, ведеться підсумовуванням набраних очок за все Гран — Прі з фактом кожного минулого чемпіонату. За різні роки такі системи неодноразово змінювалися, а нарахування балів за 2010 рік, на нашу думку, такий облік на подальше робить несумісним і безглуздим. Розглянемо всі системи нарахування балів за роками:

1950 — 1959 рр. 5 залікових місць протоколу 8 6 4 3 2 та 1 бал за швидке коло в гонці: Всього — 24 бали.

1960 р. 6 залікових місць протоколу 8 6 4 3 2 1: Всього — 24 бали.

1961 — 1990 рр. 6 залікових місць протоколу 9 6 4 3 2 1: Всього — 25 балів.

1991 — 2002 рр. 6 залікових місць протоколу 10 6 4 3 2 1: Всього — 26 балів.

2003 — 2009 рр. 8 залікових місць протоколу: 10 8 6 5 4 3 2 1: Всього — 39 балів.

2010 — 2017 рр. 10 залікових місць протоколу: 25 18 15 12 10 8 6 4 2 1: Всього — 101 бал.

Проект: МегаСтатРейтинг Формула1

Як бачимо, за проведену гонку Гран — При пілоти в різні роки отримували від 24 до 101 бала — це нормально в рамках кожного окремого Чемпіонату, але абсолютно безглуздо в загальній статистиці Формули 1. Образно — порівняння в одній таблиці по метрам всіх … стрибків — в висоту, з жердиною, довжину і потрійним. Саме з чемпіонату 2010 року, де так разюче була змінена система нарахування очок за гонки Гран — Прі, виникла нагальна запровадити універсальний Статистичний Рейтинг (ми назвали його МегаСтат Рейтинг Ф1), який би усунув недоліки нерівномірного обліку досягнень пілотів за різні роки. Також ми спробуємо запропонувати більш розширену версію обліку різних статистичних показників для гонщиків і команд в розрізі багатограння цього прекрасного виду спорту.

Універсальна система нарахування балів

Якщо уважно проаналізувати всі раніше використані системи, то можна побачити тенденцію до збільшення кількості залікових місць, які приносять бали — від 5 до 10. Це можна пояснити з точки зору розвитку техніки — зараз набагато більше шансів у пілотів подолати всю дистанцію без технічних проблем, ніж в минулі, особливо перші, роки існування Чемпіонату Формула 1. Остання система також піднімає престиж 1 — го місця, перемоги в гонці, що також логічно, так як саме ПЕРЕМОГА служить для всіх пілотів і команд головною метою їх участі в перегонах. Не виключено, що і в подальшому системи підрахунку очок для виявлення Чемпіона світу будуть змінюватися. Пропонована система ніколи не використовувалася, враховує всі перераховані чинники і «повертає» як данину поваги пілотам і командам, учасникам перших, технічно найважчих чемпіонатів, заслужені і співзіставні бали.

МЕГАСТАТ РЕЙТИНГ ФОРМУЛА 1
9 залікових місць протоколу — 15 10 8 6 5 4 3 2 1. Всього — 54 бали.

Залік 50% +.
У пропонованому варіанті універсальної системи нарахування очок за проведені гонки, залік 50% + грає ключову роль в «вирівнюванні» всіх проведених чемпіонатів. Суть зрозуміла з назви — донараховуються бали за результатами гонки для всіх пілотів, які подолали більше половини дистанції проведеного Гран — Прі. При цьому відновлюються залікові місця пілотам, які «не фінішували», хоча проходили дистанцію гонки понад 50% та більшу, ніж сповільнені боліди, що побачили клітчатий прапор.

Проект: МегаСтатРейтинг Формула1

Гран — При бали

Додаткові показники (Поул — позиція, старт з першої лінії, найшвидше коло в гонці, лідер в гонці) завжди наводилися в статистиці участі пілотів і команд в Гран — Прі. В перших чемпіонатах (1950 — 1959 рр.) в підсумковий залік пілотів, навіть нараховувалося 1 бал за швидке коло. Разом з тим старт з першої лінії не мав чіткої градації кількості стартують з такої болідів (в різні роки — від 2-х до 4-х машин). Ще один істотний показник — максимальна кількість кіл лідирування в гонці не враховувався ніколи — зате лідирування всю дистанцію — старт / фініш заслужено визначає вище можливе досягнення пілота в гонці — Великий шолом.

Виходячи з вищевикладених міркувань, пропонується ввести в розрахунок універсального сайту статистики МЕГАСТАТ РЕЙТИНГ ФОРМУЛА 1 нарахування за додаткові показники Гран-Прі балів за такою системою:

Кваліфікація (це фактично передгоночні міні — змагання з максимальної швидкості для болідів на кожному окремому Гран — Прі):
1 — е місце (Поул — позішн) 3 бали
2 — е місце 2 бали
3 — є місце 1 бал.
Швидке коло в гонці — 2 бали.
Максимальна кількість кіл лідирування в гонці — 2 бали.

За підсумками кажного Гран — При Чемпіонату (але вже в підсумковій таблиці МегаСтат Рейтингу за рік), також враховуємо додаткові бали за статистичні рекордні показники від дублів до Великого Шолома:

Дубль: Перемога + Поул 1 бал
Дубль: Перемога + Швидке коло 1 бал
Дубль: Поул + Швидке коло 1 бал
Лідирування старт // фініш 1 бал
Тріо лідер: Поул + Лідирування старт // фініш 2 бали
Тріо лідер: Швидке коло + Лідирування старт // фініш — 2 бали
Хет — трик: Перемога + Поул + Швидке коло 3 бали

Проект: МегаСтатРейтинг Формула1
Великий Шолом: Хет — трик + Лідирування старт // фініш 4 бали

В такі розрахунки включені і «неформатні» дублі і тріо, які, особисто для мене, з незрозумілих причин, ніколи не розраховувалися. Оскільки для пілотів враховуються всі показники, то в результаті для єдиної фінальної таблиці сайту МЕГАСТАТ РЕЙТИНГУ ФОРМУЛА 1, ми отримаємо за всі види дублів та лідирування старт /фініш по 1 балу , за тріо з поул або швидке коло — 2 бали, за класичний Хет — трик — 3 бали, а за Шолом — 4 бали.

За підсумками чемпіонату також пропенується нараховувати додаткові бали за показники стабільності пілотів, як то:

1) найбільша кількість пройдених кіл і кілометрів у всіх гонках.
Така таблиця в балах в МЕГАСТАТ РЕЙТИНГУ ФОРМУЛА1 є умовно додатковим етапом, який розраховується як напівсума за окремо пройдені кола і кілометри (див. відповідні таблиці).

2) найбільша кількість кіл і кілометрів лідирування в гонках за підсумками чемпіонату.

Така таблиця в балах є, дорозподілення додаткових 10 Гран — При балів, які розраховується пропорційно як напівсума за окремо пройдені кола і кілометри лідирування (див. відповідні таблиці).

Таким чином ми отримаємо за підсумками як кожного окремого Гран — Прі так і за загальними підсумками Чемпіонату за будь-який рік такі залікові таблиці:

ЗАЛІК ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ — всі бали за зайняті залікові місця в підсумкових, за системою заліку 50% +, за офіційними протоколами гонок Гран — Прі.

ЗАЛІК ГРАН — ПРИ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ — всі бали за зайняті залікові місця в підсумкових протоколах Гран — Прі плюс бали за додаткові показники на окремих етапах.

У фінальній таблиці за кожен рік ФОРМУЛА 1 ГРАН-ПРИ+ враховується також бали за показники стабільності проходження і лідирування протягом усього Чемпіонату (умовний додатковий етап) та змінна величина — статистичні досягнення, «рекорди» Формули 1.

Додаткові заліки

Вельми логічним, на наш погляд, при розробці сайту МЕГАСТАТ РЕЙТИНГ ФОРМУЛА 1, врахувати і ряд інших традиційних для цього спорту заліків:

Проект: МегаСтатРейтинг Формула1

Залік для команд — КУБОК КОНСТРУКТОРІВ.
Такий приз вручається кращій команді чемпіонату Формула 1 з 1958 -го року. в статистичному рейтингу ми пропонуємо таку особливість цього заліку — коли різні команди використовували одні й ті ж машини (шасі), — а це було нормою протягом усіх 50-х і 60-х років (зустрічалося і в 70-і), вести облік за результатами двох кращим гонщиків в підсумковому протоколі Гран — Прі з заліку 50%+, що використовують однакові шасі. У такі сезони додатково розраховується ще один залік: ПІЛОТИ. КУБОК КОНСТРУКТОРІВ.

Залік для країн — КУБОК НАЦІЙ.
Завжди був неофіційним, на сайтах присутній як сума балів всіх пілотів країни за діючою системою нарахування балів в окремому чемпіонаті. Особливістю розрахунку в МЕГАСТАТ РЕЙТИНГУ, за аналогом Кубку Конструкторів, є нарахування балів за етап не більше двом пілотам від однієї країни. Це залік: ПІЛОТИ. КУБОК НАЦІЙ.

Також пропонується на сайті МЕГАСТАТ РЕЙТИНГ ФОРМУЛА 1 відповідно окремо надавати заліки участі пілотів і команд в Гран — Прі на території Європи (ЄВРОЗАЛІК), і поза нею — (ЗАЛІК: СВІТОВА СЕРІЯ).

Нарешті, серед європейських пілотів, тільки на етапах, що проходили в Європі, і тільки в особистій першості, пропонується ЗАЛІК ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ.

Для ЗАЛІКУ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ достатньою буде система нарахування балів за гонки для 6 пілотів, яка діяла найбільший термін, а саме: 25 балів — 9 6 4 3 2 1. Додаткові показники враховувати тільки для окремих Гран — Прі за скороченою системою нарахування балів: Поул — 2 бали, 1-я лінія (за друге місце на старті) — 1 бал, швидке коло (реально краще коло в гонці) — 1 бал, максимальна кількість кіл лідирування в гонці (за умови хоча б 1 кола реального лідирування) — 1 бал.

Розрахунок всіх заліків проводиться на підставі офіційних Протоколів Гран — Прі за сайтом Енциклопедія Формули (https://wildsoft.motorsport.com)

І, власне, а навіщо все це?
Вважаємо, що любителям і вболівальникам ФОРМУМИ 1 такий аналітичний, творчий сайт буде цікавий — немає ніяких сумнівів. Отже, як інтернет продукт, він повинен і успішно продаватися. Медіагрупа УКРПРЕСІНФО планує, для повномасштабного втілення проекту, вже за місяць запропонувати спільне фінансування проекту на власній КРАУД платформі, як краудінвестингову програму.

Категория: Крауд Платформа / Анонсы проектов

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.